Külhoni Program

A HÖOK Külhoni Programjának célja, hogy a határon túli magyar hallgatói szervezetek közös képzését ellássa, érdekeit képviselje. Továbbá magyarországi tagönkormányzatait pedig arra motiválja, hogy minél több külhoni hallgatói szervezettel alakítsanak ki kapcsolatot.

Ennek mentén a HÖOK azért hozta létre Külhoni Program oldalát, hogy bemutathassa ezen tevékenységeket az érdeklődök számára is.

Jelenleg a Kárpát-medencében 17 partnerrel dolgozunk, melyek közül 6 szervezet már teljes jogú tagja a HÖOK-nak. Bízunk abban, hogy a közös munkánknak köszönhetően egyre több magyar hallgatói szervezet fog csatlakozni Külhoni Programunkhoz, ezáltal minél több magyar hallgató lehet határon túl egy jó közösség aktív tagja.

Pallag Sára
programvezető

Mentorprogram

A programba jelentkező hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű hallgatókat egy személyes, azonos területén tanuló felsőbb éves segítő (mentor) támogatja az első két szemeszterben.

A mentor segíti eligazodni mentoráltját a tanulmányi és adminisztrációs kérdésekben, valamint tájékoztatást nyújt az aktuális pályázatokról, lehetőségekről és ösztöndíjakról. A program célja, hogy segítséget nyújtson a beilleszkedéshez és felkészítsen arra az egyetemi életre, melyben a hallgatók egyenlő eséllyel járhatják végig a diplomáig vezető utat

Bányai Brigitta
programvezető

Stipendium Hungaricum Mentorhálózat

A Stipendium Hungaricum mentorainak feladata, hogy a vállalt egy tanév alatt a megérkezéstől kezdve folyamatosan kapcsolatot tartson a mentoráltjával, tájékoztassa az intézményben zajló aktuális ösztöndíjakról, pályázatokról, valamint segíti őt, a hallgatói életben.

Vincze Éva
programvezető

Hallgatók Ügyvédje

A Hallgatók ügyvédje egy olyan szolgáltatása a HÖOK-nak, ahol a hallgatók különböző jogi kérdésekben ingyenesen kérhetnek segítséget képzett jogászoktól, amik a tanulmányaik során merülnek fel.

Ingyenes jogsegély: hallgatokugyvedje@hook.hu

Dr. Pintér Mihály
hallgatók ügyvédje

Diaszpóra Mentorprogram

A Diaszpóra Mentorprogram célja, hogy kortárssegítéssel támogassa a diaszpórából érkező hallgatók integrációját a magyar felsőoktatásba és társadalomba. A program erősíti a résztvevők magyar identitástudatát, segíti a magyar szokások, történelem, irodalom és kulturális értékek megismerését, valamint az új környezetben való boldogulásukat. A mentorok személyre szabott támogatást nyújtanak tanulmányi és személyes kihívások esetén, valamint elérhetők az egyetemi és hivatali ügyintézésben való segítségre. Emellett a közös magyar kultúra és nyelv felfedezését szolgáló programokkal gazdagítják a résztvevők élményeit és tapasztalatait.

Pallag Sára
programvezető